لینکدین چیست

آیا با لینکدین و قابلیتهای آن آشنایی دارید؟

لینکدین به انگلیسی  LinkedIn یک سرویس شبکه اجتماعی تجاری است که در دسامبر 2002 ایجاد شد و در می 2003 آغاز به کار کرد .تا ماه ژوئن 2013، لینکدین بیش از 259 میلیون کاربر ثبت شده در بیش از 200 کشور جهان دارد. این وبگاه زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی و اسپانیایی را پوشش می دهد. بر طبق آمار هر 12 روز یک میلیون کاربر جدیدبه سایت لینکدین اضافه می شوند، یعنی در هر ثانیه یک کاربر در حال عضو شدن در این سایت است. متأسفانه این شبکه در ایران خیلی استفاده نمی شود ولی در خارج از کشور خیلی از شرکت ها برای استخدام حتما به  پروفایل شما در لینکدین مراجعه میکنند.

درج آگهی استخدامی بانک، شرکت و موسسات خصوصی و دولتی در سایت آگهی آگهی شهر من بنشانی MyCityAd.ir امکان پذیر هست. در صورتیکه میخواهید هزینه ثبت نام برای آگهی استخدامی خود را از کاربرانتان دریافت کنید میتوانید در ePayBank.ir ثبت نام کنید تا درگاه بانکی داشته باشید

 در ادامه به بررسی ویژگیها و کاربردهای لینکدین می پردازیم.

 پلتفرم لینکدین به شما این امکان را میدهد که در دنیای حرفه ای کسب وکار خود با افراد مربوطه ارتباط برقرار کنید. شما می توانید با داشتن ایمیل این افراد به آن ها دعوت نامه بفرستید و آن ها را به لیست دوستان خود اضافه کنید. همچنین در لینکدین بر اساس هم دانشگاهی بودن یا همکار بودن می توانید دعوت نامه خود را بفرستید. لازم به ذکر است متن دعوت نامه شما باید به درستی انتخاب شود.

لینکدین افراد را برای شما درجه بندی می کند. افراد درجه یک افرادی هستند که شما مستقیما با آن ها ارتباط دارید و افراد درجه دو کسانی هستند که با دوستان شما در ارتباط می باشند و به همین ترتیب درجات تعریف می شود.

پایه کار شبکه اجتماعی لینکدین بدین گونه است که کاربران را تشویق می کند تا یک پروفایل کاملا حرفه ای بسازند و از پروفایل ساخته شده می توانند در سایت های دنیای مجازی به عنوان یک رزومه کاری استفاده نمایند.

 بعد از ثبت نام پروفایل خود را کامل کنید. در پروفایل اطلاعاتی مانند اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی، سوابق کاری، شغل فعلی، علاقه مندیها، مهارت های تخصصی، شرح مختصری از خودتان، حوزه کاری، مقالات، تجربه ها نیاز به کامل شدن دارند. همچنین گذاشتن عکسی مناسب همراه با لبخند پروفایل شما را جذاب تر می کند. در صفحه پروفایل یک داشبورد دایره مانند در سمت راست وجود دارد که درصد کامل بودن پروفایل شما را نشان می دهد.

 همچنین لینکدین پیشنهادهایی مبنی بر چگونگی کامل کردن پروفایل به شما می دهد تا بهتر بتوانید شبکه خود را کامل کنید و با افراد حاضر در کسب وکار خودتان ارتباط برقرار کنید. شما می توانید برای سازمان  و شرکتی که در آن کار میکنید یا صاحب آن هستید صفحه درست کنید و محصولات و خدمات خود را معرفی  کنید تا افراد بهتر بتوانند کسب وکار شما را دنبال کنند.

شما می توانید مطالب مفیدی را در صفحه شخصی خود بارگذاری کنید تا لینکدین این مطالب را به در دسترس دوستانتان قرار دهد و از این مطالب بهره کافی را ببرند. بدون شک تشکیل این شبکه و بررسی نظرات و مطالب، به پیشرفت شما در کسب وکارتان کمک می کند. دوستان  شما نیز پیشرفت شما را حس میکنند. دوستان شما با استفاده از امکان امضای لینکدین می توانند مهارت های شما را تایید کنند. همچنین اگر بتوانید توصیه نامه از افراد صاحب نام در کسب وکارتان در پروفایل خود داشته باشید رزومه خود را کامل کردید. شما حداقل به سه توصیه نامه نیاز دارید تا درصد کامل بودن پروفایل خود را

به صد برسانید. با لینکدین نیاز به رزومه نوشتن ندارید.

می توانید رزومه خود را با توجه به اطلاعات پروفایل  به صورت متنی دانلود کنید.

اگر شرکت هایی که نیاز به استخدام دارند از لینکدین برای اطلاع دادن استفاده کنند لینکدین با توجه به مهارت های افراد و مهارت هایی که کارفرمایان میخواهند  به افراد پیشنهاد میدهد. همچنین لینکدین به ازای دریافت هزینه از شما می تواند به شما در گرفتن کار از کارفرمایان کمک کند.

یکی دیگر از امکانات لینکدین تشکیل گروه های تخصصی و بحث و تبادل نظر در آن ها است. شرکت در بحث و گفتگو ها و طرح کردن موضوعات علاوه بر پیشرفت کاری به کامل کردن درصد پروفایل شما نیز کمک میکند.

پروفایل خود را برای همه ی افراد در حالت عمومی قرار دهید تا برای همه تمام اطلاعات شما قابل نمایش باشد تا هم شما، هم بقیه افراد بتوانند شبکه قوی تشکیل دهید و ارتباطات مناسب صورت گیرد.

 اگر به دنبال فرد خاصی میگردید جستجوی پیشرفته لینکدین کار را برای شما راحت تر میکند. همچنین لینکدین افرادی را بر حسب نوع حرفه و تحصیلات به شما پیشنهاد می دهد. درصورتیکه شما با فردی ارتباط برقرار کنید می توانید اطلاعاتی مانند ایمیل را بدست آورید و ارتباطهای خود را کامل کنید.

اگر کسی پروفایل شما را بازدید کرده باشد لینکدین  به شما خبر میدهد. شما با استفاده از این امکان می توانید آنالیزهای الزم را انجام دهید. اگر از دوستان شما شغلشان را عوض کرده باشند لینکدین به شما اطلاع می دهد تا بهشان تبریک بگویید.

در ادامه اطلاعاتی کلی در مورد لینکدین آورده شده است.

•در لینکدین سه میلیون صفحه مربوط به شرکت ها وجود دارد.

• تعداد گروه ها در لینکدین به یک میلیون و نیم می رسد.

• تنها 27 درصد کاربران لینکدین روزانه پروفایل خود  را چک میکنند.

• به طور متوسط هر فرد پنج امضا برای مهارت های خود دارد.

• هر کاربر به طور متوسط هفده دقیقه برای لینکدین  در ماه وقت میگذارد.

• افراد در حوزه های مالی، تکنولوژی، درمان، آموزش بیشترین مشارکت را در لینکدین دارند.