جاری الکترونیک ملت

حساب جاری الکترونیک ملت ( جام )

بانک ملت در راستای جلب اعتماد مشتریان گرامی و به منظور ترویج و فرهنگ سازی در خوزه بانکداری الکترونیک در سطح کشور و با بهره گیری از تجارب کارشناسان خود و همچنین آخرین تکنولوژی نرم افزاری و دانش روز، در نهایت ایجاد بستری امن در شبکه، متناسب با نیاز جامعه ایرانی، اقدام به ارائه خدمتی متمایز در عرصه بانکداری نموده است.

این خدمت با عنوان جاری الکترونیک ملت ( جام ) نامگذاری گردید. حساب جاری فوق از نوع حساب قرض الحسنه می باشد که واریز به آن و برداشت ( پرداخت و کارسازی چکهای عهده این نوع حساب ) از حساب، در کلیه شعبه و باجه های بانک ملت در سراسر کشور به صورت برخط Online و در لحظه امکان پذیر می باشد.

با افتتاح جام، مشتریان دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعبه افتتاح کننده حساب نداشته و این امکان را دارند که با مراجعه به نزدیکترین واحد بانک ملت اعم از شعب، باجه ها، و یا از طریق دسترسی به کانالهای غیر حضوری نسبت به دریافت خدمات متنوع بانکی اقدام نمایند.

شرایط افتتاح حساب بانک ملت :

– دارابودن حداقل 18 سال تمام

-داشتن سواد خواندن و نوشتن

-داشتن یک نفر معرف مورد تایید در بانک ملت

-عدم محرومیت از افتتاح حساب جاری ( طی استعلام اخذ شده از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران )

ارایه درگاه پرداخت بانک ملت برای مشتریان و صاحبان حساب بانک ملت در ePayBank.irمدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب جام ( جاری الکترونیک ملت ):

  • اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی ( شماره ملی ) و کد پستی اشخاص حقیقی
  • اصل و تصویر گذرنامه و مجوز اقامت دائم برای اشخاص خارجی
  • اصل و تصویر اساسنامه، آگهی تاسیس و آخرین تغییرات مندرج در روزنامه رسمی کشور برای اشخاص حقوقی
  • مراجعه به یکی از شعب بانک ملت و تکمیل امضای فرم های مربوطه.

ویژگیها و مزایای جاری الکترونیک ملت ( حساب جام ):

رعایت موارد ایمنی در چاپ و کاغذ برگ چکهای جام : به منظور پیشگیری از بروز هرگونه جعل و سوء استفاده احتمالی و جلوگیری از وارد آمدن هرگونه ضرر و  زیان به مشتریان، بانک ملت با استفاده از آخرین، جدیدترین و ایمن ترین امکانات موجود ( سخت افزاری و نرم افزاری ) در عرصه بین المللی اقدام به چاپ برگ چکهای جام نموده است.

امکان واگذاری چک و اسناد وصولی به حساب جام در کلیه شعب بانک ملت: به منظور تسریع در امر سرعت دسترسی مشتریان به خدمات بانک، کلیه شعب بانک ملت چکها و اسناد وصولی مشتریان را فارغ از اینکه حساب جام آنها در آن شعبه و یا هر شعبه دیگر افتتاح شده باشد، مطابق با روال معمول دریافت نموده و پس از وصولوجه آنرا به حساب جام معرفی شده بصورت مکانیزه واریز می نمایند.

امکان پرداخت حقوق کارکنان، شرکتها، سازمانها، موسسات و … : با افتتاح حساب جام توسط شرکتها، سازمانها، موسسات و … جهت کارک نظارت، ضمن برخورداری از کلیه مزایای حساب فوق امکان پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود را در حداقل زمان ممکن دارا می باشند.

ناسایی انواع کالا و خدمات درخواستی واریزکنندگان وجوه از طریق ایجاد کد شناسه واریز در صورتحساب مشتریان خاص : به منظور شناسایی سریع واریز کننده به حساب از سوی صاحب حساب( با توجه به الگوریتم پیش بینی شده و مورد توافق فیمابین بانک و صاحب حساب) به هر یک از واریزکنندگان اختصاص می ابد. این عدد در هنگام واریز به حساب، در قسمت کد شناسه واریز ثبت و در صورتحساب انعکاس می یابد.

شناسایی واریزکنندگان وجه به حساب جام از طریق صورتحساب: به منظور شناسایی واریزکنندگان وجه به حساب جام، این امکان وجود دارد که در هنگام واریز وجه، نام واریزکننده در قسمت مربوطه درج و در صورتحساب جام منعکس شود.

وصول اقساط موسسات اعتباری، صندوقهای قرض الحسنه و سایر شرکتها و موسسات: با توجه به امکان واریز وجه در لحظه و در کلیه شعب و باجه های بانک ملت به حساب جام، موسسات اعتباری، صندوقهای قرض الحسنه و سایر شرکتها و موسسات میتوانند با ارائه شماره حساب جام به وام گیرندگان خود اقدام به وصول اقساط در حداقل زمان ممکن نمایند.

امکان انسداد مبلغ / چک / حساب در کلیع شعب بانک ملت: بنابه درخواست کتبی صاحب حساب / دستور کتبی مراجع قانونی، امکان انسداد مبلغ / چک / حساب در کلیه شعب و باجه های بانک ملت میسر می باشد. همچنین رفع انسداد صرفا از طریق واحد انسدادکننده امکان پذیر می باشد.

امکان دستیابی به حساب جام از طریق ملت کارت متمرکز ( AccessCard): به منظور ارائه خدمات به هنگام و شبانه روزی به دارندگان حسابهای جام بانک ملت اقدام به صدور ملت کارت متمرکز برای دارندگان حسابهای جام ( در صورت درخواست ) می نماید. دارندگان ملت کارت متمرکز میتوانند از طریق کانالهای ارتباطی ذیل خدمات متنوع مرتبط با کارت یاد شده را بصورت شبانه روزی دریافت دارند.

پایانه های خودپرداز: دریافت وجه ، مشاهده و چاپ مانده حساب ، تغییر رمز کارت، تغییر رمز اینترنتی، مشاهده و چاپ ده گردش آخر حساب، انتقال وجه، پرداخت قبوض، خرید شارژ تلفن همراه، کمیته امداد

پایانه های خودپرداز سایر بانکهای عضو شتاب: دریافت وجه ، مشاهده و چاپ مانده حساب، انتقال وجه یا پول ، پرداخت قبوض

پایانه های پرداخت POS فروشگاهی : خرید کالا – برگشت از خرید کالا – مشاهده مانده حساب – پرداخت قبوض – شارژ کیف پول کارت سوخت

پایانه های پرداخت POS شعب : برداشت از حساب

فروشگاههای اینترنتی : انجام عملیات خرید و یا پرداخت اینترنتی

امکان درخواست صدور ملت کارت متمرکز جهت معرفی شدگان ( اشخاص ثالث) از سوی صاحبان حساب با تعیین سقف پرداخت ماهیانه: دارندگان حساب جام بانک ملت قادر می باشند، با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت ( بدون توجه به شعبه افتتاح کننده حساب بانک ملت ) ضمن تکمیل فرم مربوطه، نسبت به درخواست صدور کارت بانک ملت جهت خود و یا اشخاص ثالث مورد نظر اقدام نمایند. در این صورت تحویل ملت کارت صرفا از طریق شعبه ای که مشتری درخواست خود را در آن ارائه نموده است، امکان پذیر می باشد.

تهیه و ارائه صورتحساب برای دارندگان حساب جام حسب درخواست مشتری: دارندگان حساب جام، این امکان را دارند که با مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب، نسبت به تعیین واحد مورد نظر جهت دریافت و مشاهده صورتحساب اقدام نمایند. با این عمل فقط واحد تعیین شده امکان دسترسی به صورتحساب مشتری را خواهد داشت.

امکان واریز گروهی به حسابهای جام معرفی شده در لحظه: واریز گروهی عبارتست از واریز مکانیزه وجوه به یک یا چندین حساب جام با استفاده از ابزارها و تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات قابل حمل ( مانند فلاپی، فلش مموری، CD و …. ) که حسب درخواست مشتریان انجام می پذیرد. در این خصوص به مظنور اخذ خدمت مذکور، مشتریان بایستی با مراجعه به شعب بانک ملت، درخواست خود را مبنی بر تحویل ساختار فایل مورد نظر ارائه نمایند.

امکان صدور گواهینامه عدم پرداخت چک برگشتی برای حسابهای جام در کلیه شعب: از آنجائیکه امکان کارسازی چکهای جام در کلیه شعب و باجه های بانک ملت در سراسر کشور وجود دارد، لذا در صورت درخواست مشتریان ( ذینفعان ) امکان صدور گواهینامه عدم پرداخت چک برگشتی جام در تمامی شعب میسر می باشد. در این خصوص با مراجعه مشتری ( ذینفع چک جام ) به هر یک از شعب بانک ملت در صورت عدم امکان کارسازی چک جام به دلایل مختلف ( عدم کفایت موجودی، نقض امضاء و …. ) و درخواست مشتری، گواهینامه عدم پرداخت چک جام صادر و تحویل ایشان می شود.

تایید مبلغ چکهای صادره: صاحبان حساب جام، میتوانند با استفاده از ویژگی تایید مبلغ چک از طرق شعب و یا بانکداری اینترنتی اقدام به ثبت اطلاعات چکهای صادره اعم از سری و سریال، مبلغ و تاریخ چک نمایند. در این صورت چک یا چکهای ثبت شده صرفا با مشخصات مذکور در سطح شبکه بانک کارسازی می شوند. از نکات حائز اهمیت این است مشتریان امکان انتخاب در اجباری یا اختیاری بودن تایید مبلغ چک بر روی چکهای صادره خود، دارا می باشند، در صورت فعال شدن گزینه اجباری برای دارندگان حساب جام، بایستی مبلغ مورد نظر مشتری نیز در سامانه بانکداری متمرکز بانک ثبت شود. در این صورت تمامی برگ چکهای صادره مشتری که در اختیار ذینفعان قرار گرفته و از مبلغ یادشده بالاتر یا مساوری باشند لزوما بایستی توسط صاحب حساب تایید شوند در غیر این صورت امکان کارسازی چک میسر نخواهد بود. همچنین در صورت فعال شدن گزینه اختیاری برای دارندگان حساب جام، صرفا چکهایی که توسط مشتری در سامانه بانکداری متمرکز مورد تایید واقع شده مورد کنترل سامانه قرار می گیرند و سایر برگهای دسته چک که در سامانه ثبت نشده اند و در اختیار ذینفعان قرار گرفته، بدون نیاز به تایید مشتری پرداخت خواهند شد.

در صورتی که حساب بانک ملت دارید و میخواهید دارای درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت یا وبلاگ خویش شوید کافیست در سایت درگاه پرداخت بنشانی ePayBank.ir ثبت نام نمایید.

  • مانده حساب کشاورزی (12)
  • شناسه واریز کننده بانک ملت (11)
  • شناسه واریز بانک ملی (10)