شروع هفته موفق

10+1 نکته برای شروع یک هفته موفق

برای یک شروع خوب هیچ وقت دیر نیست. حتما شما هم بر حسا عادت بخشی از کارهایتان و یاش روع یک کار جدید را به اول هفته موکول کرده اید، امروز همان روز است پس بهتر است دست به کار شوید تا هفته ای موفق را آغاز کنید.

ارایه درگاه پرداخت بانکی ePayBank.ir برای فعالین اقتصادی و کسب و کارهای کشور

در ادامه با ما همراه باشید تا 11 راز برای شروع یک هفته موفق را با شما در میان بگذاریم.

 1. برنامه ریزی کنید: یک دفترچه تهیه کنید و اولویت های هفته را رد آن یادداشت کنید هر کاری که انجام شد و یا هر قرار ملاقاتی را که انجام دادید تیک بزنید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیفتاده است.
 2. وقت بگذارید: برای انجام هر کار، ساعتی را تعیین و براورد کنید آن مسئولیت یا کارتان چقدر طول می کشد. به این ترتیب خودتان را موظف خواهید کرد در اسرع وقت به انجام امور بپردازید.
 3. استراحت و تفریح را فراموش نکنید: علاوه بر انجام کارهای محوله وقتی را برای تفریح، استراحت و گذراندن زمان در کنار عزیزانتان اختصاص دهید، این زمانها انرژی شما را در سطح شگفت انگیزی افزایش خواهد داد.
 4. مشورت کنید: قبل از انجام هر کار مهمی که احساس می کنید چندین راهکار مختلف برای تحقق آن وجود دارد با یک متخصص مشورت کنید. به این ترتیب از اتلاف وقت و انرژی پیش گیری خواهید کرد.
 5. به برنامه تان عمل کنید: بسیاری از ما عادت کرده ایم ایده های خوب و مبتکرانه را به خاطر ترس از نتیجه، در جایی از ذهنمان ذخیره کنیم اما آنجا به هیچ کارمان نخواهد آمد مگر این که سعی کنیم آنها را تجربه کنیم. پس سعی کنید به برنامه ای که در نظر گرفتید عمل کنید و آن را به تاخیر نیندازید.
 6. مثبت اندیش باشید: برای موفقیت در شروع یک هفته کاری نگاه مثبت و پر انرژی به کارها و آنچه پیش رو دارید میتواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد.
 7. گروهی کار کنید: از خودخواهی پرهیز و تلاش کنید در شادی ها و موفقیت هایتان دیگران را هم دخیل کنید. هیمشه به فکر این نباشید که خودتان گل بزنید. هر از چند گاهی به جای هت تریک به فکر این باشید که پاس گل بدهید این کار نه تنها محبوبیت شما را در محیط کار افزایش می دهد بلکه انرژی تان را چند برابر می کند.
 8. خطاپذیر باشید: وقتی کار شاتباهی انجام دادید بدون بهانه آن را بپذیرید و اگر لازم دیدید عذرخواهی کنید. گاهی تعصب بیش از حد به روی یک ایده یا تصمیم باعث می شود که کل ماهیت کارتان زیر سوال برود.
 9. از درگیری بی مورد پرهیز کنید: منظور این نیست که هرگاه بر سر مسائل کاری با همکاران تان اختلاف نظر پیدا کردید پا به فرار بگذارید یا این که هرچه آنها می گویند بپذیرید بلکه مقصود آن است که در عین اینکه بر مواضع صحیح خودتان اصرار می کنید از بحث های بیهوده و پرداختن به حاشیه بپرهیزید.
 10. راه راست را انتخاب کنید: همیشه میانبرهای غیرقانونی یا به اصطلاح راه های دور زدن برخی مشکلات به ذهن خطور می کند و بعضا ممکن است وسوسه شویم که کاری خلاف عرف و اخلاق انجام دهیم تا موفقیت بیشتری به دست آوریم اما توصیه ما به شما این است که از امتحان کردن این روشها یا فکر کردن به آن پرهیز کنید چرا که اگر در ظاهر هم موفق شوید در پیش وجدانتان شکست خورده و بی ارزش خواهید بود.
 11. به خدا توکل کنید: اول و آخر این برنامه ریزی یک اصل مهم است و آن اینکه به خدای بزرگ اعتماد کنید و بدانید او بهتر صلاح کار ما را می داند. اگر به آنچه می خواستیم رسیدیم باید شکرش را به جا آوریم و اگر به آنچه می خواستیم نرسیدیم باز هم باید شکر کنیم و به حکمتش رضایت دهیم.