آموزش زبان برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی یا آموزش طراحی سایت اختصاصی PHP

با وجود افزایش چشمگیر تعداد زبانهای برنامه نویسی در دنیای کنونی، میتوان گفت طراحی تمام این زبانها براساس اصول مشترکی استوار می باشد که آگاهی یک برنامه نویس حرفه ای به این اصول میتواند بر نحوه نگرش و نوع برنامه نویسی فرد تاثیر مثبت به سزایی داشته باشد.

آیا میخواهید زبان برنامه نویسی PHP را به صورت کامل و عملی بیاموزید؟

آیا میخواهید کدهای برنامه نویسی سایت خویش را ویرایش نمایید و برنامه وب را توسعه دهید؟

آیا میخواهید زبان برنامه نویسی PHP را به صورت کامل و کاربردی بیاموزید؟

آیا میخواهید طراحی سایت یاد بگیرید و با انجام طراحی سایت درآمد کسب کنید؟

آیا میخواهید که به برنامه نویس و طراح سایت PHP تبدیل شوید و طراحی سایت انجام دهید؟

با مراجعه به سایت mortezasaheb.ir و سفارش بسته آموزشی طراحی سایت اختصاصی PHP میتوانید از پشتیبانی بسته آموزشی طراحی اختصاصی سایت PHP نیز بهره مند شود.

دلایل مطالعه زبان های برنامه نویسی

در حالت کلی میتوان شش دلیل زیر را برای مطالعه و بررسی زبان های برنامه سازی در نظر گرفت:

 1. افزایش توانایی برنامه نویس در نوشتن الگوریتم های موثر : واضح ترین مثال در این مورد فراخوانی های بازگشتی است که در برخی موارد میتواند منجر به نوشتن یک برنامه مشکل به صورت مستقیم و کارآمد شود و یا در بعضی مواقع به علت عدم اطلاع برنامه نویس از سربارهای ناشی از این نوع فراخوانی میتواند باعث ایجاد زمان نمایی و غیرقابل استفاده شدن برنامه شود.
 2. استفاده بهتر از یک زبان برنامه نویسی خاص : به عنوان مثال اگر در زبان PHP برنامه نویس از جزئیات ایجاد و دستکاری داده هایی مانند آرایه، رشته و … آگاه باشد میتواند برنامه های تحت وب بهتر و موثری بنویسد.
 3. شناخت ساختارهای مفید بیشتر : در برخی مواقع که برنامه نویس نیاز به نوشتن یک برنامه با یک هدف خاص دارد، دانستن چند زبان برنامه نویسی و ساختارهای مفید موجود در آنها میتواند در انتخاب زبان کاراتر برای نوشتن برنامه کمک کند. به عنوان مثال در این مورد میتوان به وجود مفهوم همروالی در زبانهای C ، Fortran و یا وجود آرایه انجمنی در Perl , PHP اشاره کرد.
 4. انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی : با دانستن نقاط ضعف و قدرت هر زبان برنامه نویسی میتوانیم در مورد بهترین زبان برنامه نویسی تصمیم گیری کنیم و به عنوان مثال برای هدف محاسبات عددی، عملیات منطقی و تصمیم گیری و یا کاربردهای وب به ترتیب از فرترن یا C  یا Ada – پرولوگ یا لیسپ یا ML و پی اچ پی یا PHP استفاده می شوند.
 5. یادگیری آسان تر یک زبان برنامه نویسی جدید : اگر یک برنامه نویس ساختارهای چند زبان برنامه نویسی را به صورت کامل فرا بگیرد آنگاه برای یادگیری یک زبان جدید زمان کمتری را نسبت به نوآموزان نیاز دارد.
 6. آسان تر شدن طراحی یک زبان برنامه نویسی جدید

دسته بندی زبانهای برنامه نویسی براساس توسعه آنها

در کل میتوانیم تاریخ پیدایش و تکامل زبانهای سطح بالا را به سه مرحله زمانی تقسیم کنیم:

اولین مرحله در دهه 1950 ایجاد شد که اولین زبانهای سطح بالا مانند فرترن پدید آمدند، دومین مرحله مربوط به دهه 1970 می باشد که زبانهای سطح بالای جدید و کاملتری مانند C,Pascal,Ada,Smalltalk ظاهر شدند و از سال 1980 به بعد با پیدایش زبانهایی مانند ++C , PostScript زبانهای شی گرا پدیدار شدند.

میتوان زبانهای برنامه نویسی مختلف ( قبل از بوجود آمدن زبانهای شی گرا ) را براساس توسعه آنها به چهار دسته تقسیم کرد:

 1. زبانهای با مبنای محاسباتی و علمی که میتوان به زبانهای FORTRAN,ALGOL به عنوان زبانهایی از این دسته اشاره کرد.
 2. زبانهای تجاری مانند کوبول COBOL
 3. ژبانهای هوش مصنوعی مثل لیسپ LISP,SNOBOL,Prolog
 4. زبانهای سیستم مانند CPL,BCPL,C

میتوان دلایل زیر را بر به عنوان دلایل موثر توسعه زبانهای برنامه سازی در نظر گرفت:

 1. افزایش قدرت کامپیوترها
 2. افزایش کاربردهای کامپیوتر
 3. طراحی روشهای برنامه نویسی متعدد
 4. گسترش روش های پیاده سازی متنوع
 5. افزایش مطالعات تئوریک
 6. استاندارد شدن زبان

ویژگی های یک زبان برنامه نویسی خوب

میتوان ویژگی های زیر را برای یک زبان برنامه نویسی خوب در نظر گرفت ( که باعث افزایش استفاده کاربران از زبان مورد نظر می شوند )

 1. وضوح و سادگی : وضوح و سادگی قوانین نحوی یک زبان برنامه نویسی ، خوانایی و امکان رفع اشکال یک برنامه را افزایش می دهد.
 2. متعامد بودن : قابلیت ترکیب اجزای یک زبان برنامه نویسی را متعامد بودن آن زبان می گوییم متعامد بودن باعث ساده تر شدن امر یادگیری یک زبان برنامه نویسی خواهد شد. متعامد بودن میتواند این جنبه منفی را نیز داشته باشد که باعث بوجود آمدن خطای منطقی شود.
 3. طبیعی بودن برای کاربردها : باید Syntax زبان طوری باشد که انعکاس دهنده ساختار منطقی برنامه باشد.
 4. پشتیبانی از تجرید یا abstraction : بهص ورت ایده آل یک زبان برنامه نویسی باید اجازه تعریف و دستکاری ساختمان داده ها و انواع داده های مجرد را فراهم نماید.
 5. زبانهای Ada و ++C  از مجردسازی توسعه داده شدند.
 6. سادگی بازبینی برنامه : در یک زبان برنامه نویسی برای این که بتوان به سادگی درستی برنامه ها را امتحان کرد باید یک ساختار معنایی و نحوی ساده مورد استفاده قرار گرفته باشد.
 7. محیط برنامه نویسی قدرتمند : وجود محیط برنامه نویسی قدرتمند که شامل گزینه ها و انتخاب های فراوانی باشد در برخی مواقع بر جنبه های فنی نیز ارجحیت دارد ( مانند زبان Smalltalk)
 8.  قابلیت حمل برنامه : یک زبان در صورتی قابل حمل نامیده می شود که تعاریف آن مستقل از جنبه های خاص یک ماشین باشد.
 9. پایین بودن هزینه استفاده : میتوان هزینه کلی مربوط به هر زبان برنامه نویسی ( که یکی از عوامل موثر در توسعه زبانها می باشد ) را به چهار دسته زیر تقسیم کرد :
 • هزینه اجرای برنامه
 • هزینه ترجمه برنامه : برای زبانهایی که با اهداف اموزشی استفاده می شوند ( مانند C,Pascal)  بالابودن سرعت کامپایل نسبت به تولید کد اجرایی بهینه ترجیح داده می وشد.
 • هزینه ایجاد، آزمایش و استفاده از برنامه
 • هزینه نگهداری برنامه : این هزینه در مورد برنامه هایی که برای چندین سال استفاده خواهند شد مهمتر از بقیه هزینه هاست.

در بسته آموزشی طراحی سایت اختصاصی آقای مهندس مرتضی صاحب با برنامه نویسی اختصاصی یا ساختن سایت از پایه و کدنویسی یک سایت PHP بصورت عملی و کاملا کاربردی آشنا می شوید و با تمرین و ممارست بر تکنیک ها و کدهای برنامه نویسی شده در فایلهای ویدیویی فارسی آموزش PHP خواهید توانست به دستورات زبان برنامه نویسی پی اچ پی مسلط شوید و انواع سایتهای شخصی ، تجاری ، شرکتی ، فروشگاهی طراحی نمایید و از پایه کدنویسی کنید.

یکی دیگر از مزیت های بسته آموزشی طراحی اختصاصی سایت PHP گروه طراحان آریاکدرز پشتیبانی دانشجویان توسط مدیر سایت آریاکدرز می باشد که مدرس بسته آموزشی طراحی سایت PHP می باشد بگونه ای که اگر دانشجویی با مشاهده درسهای بسته آموزشی، ایراد و اشکال یا در کل سوالی برایشان مطرح شد میتوانند با 30008777780003در میان بگذارند و یا با ایمیل شخصی مدیر آریاکدرز ارتباط برقرار کنند و یا تماس تلفنی برای سریعتر رسیدن به جواب حاصل نمایند. تنها بسته آموزشی طراحی سایت با پشتیبانی از راه دور و بصورت آنلاین در جهت پاسخگویی و رفع اشکال دانشجویان برای تسلط بیشتر به مفاهیم و کدنویسی PHP می باشد.

60 ساعت آموزش زبان برنامه نویسی PHP به همراه آموزش CSS3 – HTML5 – Jquery و مفاهیم بهینه سازی سایت SEO و امنیت در کدنویسی PHP بصورت مثالهای عملی توضیح داده شده اند.

بعد از مشاهده آموزش های ویدیویی کاربردی زبان برنامه نویسی PHP  دانشجویان میتوانند سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی برای خود طراحی و برنامه نویسی کنند و در پروژه های طراحی سایت خودشان از آنها استفاده نمایند. با توجه به اینکه طراحی سایت به یک صنعت در ایران تبدیل شده است شما میتوانید با خرید این بسته آموزشی و مسلط شدن بر مفاهیم و تمرینهای گفته شده به برنامه نویس و طراح سایت تبدیل شوید بگونه ای که امکان کار کردن از راه دور برای شرکتهای ایرانی و خارجی و یا استخدام پاره وقت یا تمام وقت در شرکتهای نرم افزاری طراحی سایت را بدست خواهید آورد و از این طریق به درآمد خواهید رسید.

با توجه به اینکه صنعت طراحی سایت یک صنعت پویا و داینامیک می باشد و مبتنی بر نرم افزار هست فلذا تحریم های اقتصاد جهانی تاثیر زیادی در درآمدهای فریلنسران ایرانی نمیتوانند داشته باشند و شما در هر شرایط وضع اقتصادی درآمد بالایی را ناشی از کدنویسی یا پشتیبانی کارهای اخیر طراحی سایت خویش خواهید داشت .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه بسته آموزشی طراحی سایت PHP میتوانید با درگاه پرداخت تماس حاصل فرمایید زیرا درگاه پرداخت ePayBank.ir یکی از نمونه کارهای طراحی سایت مدرس بسته آموزشی طراحی اختصاصی سایت می باشد که نشان دهنده نمونه کار طراحی سایت می باشد.