بدن درد

با این دردها شوخی نکنید

گاهی دردی به سراغتان می آید که بدون توجه به عواقب خطرناکش، آن را جدی نمی گیرید و با بهانه های مختلف مانند مشغله یا سرسری انگاری به دنبال معالجه اش نمی روید، غافل از اینکه ….

برخی از این دردها میتوانند خطرساز شوند. پس با این دردها در ادامه مطلب آشنا خواهید شد.

ارایه درگاه پرداخت ePayBank.ir برای پزشکان و دانشجویان پزشکی ، رزرو وقت پزشک یا وکیل

تبلیغات مطب یا کیلینیک خویش را میتوانید در MyCityAd.ir آگهی نمایید.

درد شدید بین تیغه شانه که میتواند منجر به حملات قلبی شود:

حدود 30 درصد از افرادی که دچار حملات قلبی می شوند دردی بین تیغه شانه شان احساس می کنند این درد در میان زنان شایع است.

درد عضلانی یک درد مبهم: حمله قلبی بیشتر شبیه به یک شروع ناگهانی و تیز می باشد آن را شوخی نگیرید.

صاعقه سردرد :

در صورت بروز سردردهای متوالی آن را با مسکن درمان نکنید. مسکن تنها درد را از بین می برد و سردرد میتواند با ریشه بیمارگونه، بسیار شدیدتر از قبل برگردد. حتی ممکن است سردرد شما ناشی از یک خونریزی داخلی باشد، در این مواقع مصرف آسپرین میتواند خونریزی را افزایش دهد. پس به پزشک مراجعه کنید.

درد معده مبهم به سمت راست و پایین شکم : آپاندیس

درد معمولا در مرکز معده شما شروع می شود و به تدریج به سمت راست حرکت می کند که میتواند نشانه صدمه یا پارگی در آپاندیس باشد.

درد دندانی که شما را از خواب بیدار می کند.

احتمالا عصب دندانتان تحریک شده و در صورت عدم مراجعه به دندان پزشک میتواند موجب شکستن ریشه و از بین رفتن دندان به طور کامل شود.

درد پشت با تب : عفونت کلیه

این درد میتواند به دلیل عفونت دستگاه ادرار باشد و فقط پزشک میتواند آن را تشخیص دهد. زنان بیشتر دچار این درد می شوند و در صورت عدم معالجه کلیه ها از بین می روند.

یک نقطه حساس به لمس در ساق پا:

ممکن است نشانه لخته خون در وریدهای عمقی باشد. نقطه درد ممکن است قرمز، گرم و حساس به لمس باشد. این لخته میتواند به قلب یا ریه شما حمله ور شود. این اتفاق میتواند در پروازها یا ماشین سواری طولانی مدت رخ دهد. بنابراین از تکان دادن پاهای خود در صورت ساکن بودن غافل نشوید و هم چنین نوشیدنی میل کنید.